USŁUGA KALIBRACJI MONITORÓW

Wykonujemy kalibracje monitorów za pomocą profesjonalnego spektrofotometru Xrite i1 Pro. Urządzenie jako jedno z niewielu pozwala wykonać poprawnie kalibracje monitorów z podświetlaniem LED i monitorów szerokogamutowych. Monitory serii EIZO CG/ CS/ CX kalibrujemy z wykorzystaniem tablic LUT monitora. Kalibrujemy systemy Mac i PC

Co osiągamy kalibrując monitor?

  • skorygowany punkt czerni i bieli (prawidłowe umiejscowienie świateł i cieni)
  • skorygowana liniowość wyświetlania koloru – niwelacja zafarbów i dominant koloru
  • prawidłowy punkt bieli
  • skorygowana jasność panelu
  • określenie gamutu monitora (pozwala ocenić pokrycie koloru dla stosowanych technik druku)

W zależności do możliwości elektroniki monitora i budowy panelu kalibracja pozwala na poprawę odwzorowania kolorów dla każdego monitora, jednak kalibracja nie usuwa wad samych monitorów. Oprofilowany monitor wraz z oprogramowaniem wspierającym CMM pozwala zapanować nad procesem obróbki graficznej, zasymilować technikę druku, wyświetlić softproof , a także pozwala na dostrojenie detali w cieniach, światłach i półtonach. Dla monitorów szerokogamutowych (monitory pokrywające Adobe RGB 1998)  brak profilu monitora praktycznie uniemożliwia poprawną prace z kolorem. Monitory szerokogamutowe wymagają bezwzględnie pracy w aplikacji obsługująch CMM.

Zdarza się iż klienci kupują szerokogamutowce do pracy z grafiką na strony www, nie wiedząc o tym że monitor wyświetla „dzikoświszczące” kolory w Firefox czy Iexproler tylko u nich na monitorze. Praca na  szerokim gamucie wymaga programu obsługującego zarządzanie kolorami, odpowiednich ustawień i prawidłowo osadzony w systemie profil.

Najważniejsza jednak w tym wariactwie jest wiedza i skalibrowany monitor.